Carbonara náhled

Zajímavý pokrm, který se trochu vymyká obvyklé představě o italských těstovinách. Hlavními ingrediencemi jsou totiž slanina a vejce, vůbec se zde nepracuje s rajčaty, bylinkami a olivovým olejem. Přesto jde o klasický italský pokrm, který si můžete připravit k obědu, večeři, a dokonce i k snídani.

Zobrazit více
Rajská omáčka s masovými koulemi

Rajskou omáčku není potřeba představovat. Jde o jednu z nejpopulárnějších omáček v našich kuchyních. Jak už to u zdomácnělých pokrmů bývá, každý ji dělá trochu jinak a každému chutná nejvíce právě jeho vlastní varianta. My děláme rajskou s malými masovými koulemi.

Zobrazit více
Tagliatelle bolognese

Největší italská klasika, která se rozšířila do celého světa v podobě špaget s masovou omáčkou. My si pokrm ale připravíme tradičně, uvaříme si domácí boloňské ragú a podávat jej budeme s širokými plochými těstovinami tagliatelle.

Zobrazit více
Hovězí líčka na víně

Hovězí líčka v poslední době často vídáme na menu v českých restauracích. O jejich zviditelnění se zasloužil hlavně Zdeněk Pohlreich ve svém Café Imperial. Příprava jídla není nijak zvlášť složitá, je ale náročná časově. Každá minuta strávená vařením ale stojí za to!

Zobrazit více
Cuketa plněná mletým masem s bramborovou kaší

Cuketa je jednou za surovin, kterou v období letních měsíců ani nemusíte kupovat. Když se zastavíte u známého, který má zahrádku, určitě vám jednu mile rád věnuje. Přinášíme vám jednoduchý recept, pomocí nějž cuketu velmi chutně zužitkujete. Připravíme zapečenou cuketu s mletým masem, rajčaty a sýrem.

Zobrazit více
Caesar salát

První Caesar salát byl připraven na přelomu 19. a 20. století, z Mexika a USA se poté rozšířil do celého světa, ne všude je však připravován ze stejných ingrediencí. My si připravíme Caesar salát tak, jak jej nejčastěji můžete objednat v českých restauracích.

Zobrazit více
Domácí pizza

Připravili jsme si pro vás recept na skvělou domácí pizzu, kterou si upečeme v zahradním grilu. Postup zvládne i začátečník, pizza bude jako od profesionála.

Zobrazit více