Recept na pastel de nata

Pastel de nata, nebo v množném čísle pastéis de nata jsou portugalské košíčky z listového těsta plněné žloutkovým krémem (nebo spíše pudinkem). Servírují se zásadně teplé a posypané skořicí. Ochutnali jsme je na dovolené v Portu a po návratu na ně nešlo zapomenout.

Vhodné pro vegetariány

Zobrazit více
Recept na listové těsto

Jasně, můžete si ho koupit chlazené v hypermarketu a máte štrúdl raz dva. Ale teprve až ochutnáte tohle domácí, poznáte, co to je pravé listové těsto. Fakt!

Vhodné pro vegetariány

Zobrazit více
Kremrole

Kremrole jsou jedním z mých nejoblíbenějších zákusků, takže. Využil jsem letos toho, že Báře po předvánoční výrobě vaječného likéru zbyla lednice plná bílků a pustili jsme se do přípravy. Není to moc těžké, takže až nebudete vědět, co s bílky, zkuste tento recept také.

Vhodné pro vegetariány

Zobrazit více
Milkschnitte - mléčný řez - recept

Kdo by ho z dětství neznal. Tvaroh, smetana a kakao nikdy nezklamou. A upéct si doma zdravější a levnější verzi toho, co byste si mohli koupit v obchodě, je vždycky lepší, nebo ne? Pokud je vás doma více než dva, doporučuji dvojitou dávku.

Vhodné pro vegetariány

Zobrazit více
Kynuté buchty s tvarohem a povidly - recept

Buchty – klasika všech klasik. Na první pohled budí kynuté těsto respekt, ale když si dáte pozor na pár základních věcí, nebudete mít problém tuto „babiččinu klasiku“ upéct. Navíc – pro by nechtěl pekáč buchet, že?

Vhodné pro vegetariány

Zobrazit více
Dort s čokoládovou pěnou

Není žádné tajemství, že čokoláda jde dokupy s ostrými chutěmi chilli, soli nebo například pepře. Červený pepř, který je chuťově jemnější než klasický černý, je náš favorit. Připravila jsem tedy čokodort s čokoládovou pěnou a červeným pepřem. Pokud máte z obavy z pepře, ať už kvůli sobě či dětem, můžete dort připravit i bez pepře. Přijdete ale o zajímavou štiplavou chuť, která čokoládové pěně dodá něco navíc. Pokud jste naopak milovníci chilli, můžete pepř nahradit oblíbenými papričkami.

Vhodné pro vegetariány

Zobrazit více
Míša dort - recept

Míša dort je jedním z nejznámějších českých desertů. Nezaměnitelnou kombinaci tvarohu, kakaa a názvu si oblíbí každé malé dítě a dospělé obliba tohoto desertu neopouští. Každý „míšu“ zkrátka zná a každý si ho s chutí jednou za čas dá. Jak si ho s chutí také připravit se dozvíte v tomto receptu.

Vhodné pro vegetariány

Zobrazit více
Recept na skořicové motance

Miluju skořici, přidávám ji snad do všeho. Podívejte se třeba na můj starší recept na skořicové šneky. A poslední dobou začínám tak nějak víc experimentovat s kynutými těsty, kterých jsem se dříve dost bála. Takže tu máte recept na skořicové motance. Sama jsem nečekala, že se na první pokus takhle vyvedou, ale musím říct, že…

Vhodné pro vegetariány

Zobrazit více

Chcete ráno udělat perfektní snídani, ale nechce se vám kvůli tomu vstávat o hodinu dřív? Zkuste lívance kynuté přes noc – těsto si připravíte večer předem a ráno už jen smažíte. Těsto je klasické kynuté, takže lívance jsou nadýchané a rozplývají se na jazyku.

Vhodné pro vegetariány

Zobrazit více