Salát a sendviče Caprese

Caprese náhled

Jedno z mých nejoblíbenějších jídel, které je podle mého názoru definicí italské kuchyně. Stojí a padá s kvalitou surovin, příprava je rychlá a snadná a výsledná chuť vás vždy ohromí.

Protože se chuť odvíjí od jednotlivých ingrediencí, doporučuji nešetřit na nich a dopřát si to nejlepší, co je k dostání. Sežeňte tedy maximálně čerstvé, nejlépe italské výrobky. Jedna porce salátu z kvalitních surovin vás vyjde přibližně na 90 Kč.

Ingredience

  • 125 g mozzarelly z bůvolího mléka
  • 125 g chutných rajčat
  • svazek lístků bazalky
  • 1 lžíce octa Balsamico Di Modena
  • 2 lžíce nejlepšího olivového oleje
  • sůl

Postup přípravy

Dle druhu rajčat je nakrájíme buď na plátky (velká masitá), nebo na čtvrtky či půlky (středně velká a cherry rajčata). Mozzarellu buď rozkrojíme napůl a umístíme doprostřed talíře, nebo ji rozkrájíme na plátky a rovnoměrně proložíme s rajčaty. Obě varianty vhodně doplníme lístky bazalky.

Estetika v tomto receptu hraje důležitou roli, dejte si proto na servírování záležet. V ideálním případě by měly být rajčata, mozzarella i bazalka zastoupeny rovnoměrně, stejně jako na italské trikolóře.

Připravené ingredience na talíři osolíme a rovnoměrně zakápneme nejprve octem a na závěr olejem. Podáváme samotné nebo s dobrým bílým pečivem jako předkrm či svačinu.

Další variace

Caprese se skvěle hodí i na cesty, vytvořit si můžete chutnou bagetu, kterou můžete doplnit o bazalkové pesto a zabalit na cesty do pečícího papíru nebo do alobalu, pak vydrží krásně svěží. V chladu vydrží bez problému i několik hodin. Na fotce níže vidíte sendviče, které Bára udělala při naší cestě na letiště do Berlína.

Caprese sendvič

Přidat komentář

Tvůj e-mail nebude zveřejněn. Povinná pole jsou označena *


Pošlete nám svůj výtvor. :)
Prosíme ve formátu PNG či JPG a max. 10 MB

Mohlo by se Ti líbit