Nepečený limetkový cheesecake

Nepečený cheesecake je skvělá alternativa klasické pečené varianty. Pokud vám tedy pečený cheesecake tolik nejede zkuste náš dnešní recept. V nepečeném cheesecaku mnohem více vynikne přidaná šťáva z limetky, kterou jsme tentokrát zvolili. Pokud ochucujete i klasický cheesecake, ihned poznáte rozdíl. Díky tomu je nepečený cheesecake ideální volbou v teplých letních dnech, kdy příjemně osvěží. Výhody plynou i z časově mnohem méně náročné přípravy.

Zobrazit více

Máte rádi klasické kulaté máslové sušenky (dnes často nazývané cookies)? Skvěle se hodí k čaji nebo kávě při nedělním odpoledni. Proč si ale sušenky neudělat doma? Připravili jsme pro vás recept včetně fotografií, se kterým pečení snadno zvládnete.

Zobrazit více

Bábovka, klasika našich babiček. Peče se asi v každé domácnosti, ale každý recept je jiný. A který z nich si vybrat? Důležité je, aby bábovka zůstala uvnitř vláčná, to u naší bábovky zaručí tvaroh, který je součástí ingrediencí. Tak vyzkoušejte naší tvarohovou a dejte nám vědět, jak u vás obstála. Recept je jednoduchý!

Zobrazit více
Tiramisu

Asi nejklasičtější italský dezert servírovaný v každé pizzerii. Každý ho zná, každý ho má rád. Slovo tiramisu vzniklo složeninou ze slov tirami su, což znamená ve volném překladu „povzbuď mě“. Nejen díky espressu, které obsahuje, ale i svou svěžestí a lahodnou chutí vás opravdu povzbudí. Náročnost receptu je navíc opravdu velmi nízká, do přípravy tak můžete zapojit i děti.

Zobrazit více
Linecké cukroví

Linecké cukroví upečené podle tohoto receptu nemusíte nechávat odležet, je vláčné už druhý den po upečení. I samotný postup je velmi jednoduchý, na pečení si tak zvládnou najít čas i ti, kteří obvykle nestíhají. Každá návštěva bude z domácího vánočního cukroví nadšená.

Zobrazit více
Celozrnné sušenky

Chcete si upéct něco sladkého a zároveň udělat něco pro svoje zdraví, upéct si něco, co vám prospěje? My takové pocity poslední dobou máme, a proto jsme zkusili upéct zdravou verzi našich oblíbených sušenek.

Zobrazit více
Cupcakes náhled

Cupcakes jsou malé dortíky, které se perfektně hodí na každou oslavu. Klasické cupcakes jsme už na blogu pekly, dnes jsme se ale specializovali na „čokoholiky“ a upekly extra čokoládové cupcakes dle původního amerického receptu. Recept na přípravu korpusu u obou cupcaků podobný, změna tedy dnes bude především v čokoládovém krému.

Zobrazit více
Cupcaky s vanilkovým krémem (5 cupcaků na tácu na jídelním stolu). V pozadí část vázy s tupilány a konvice s čajem).

Cupcakes jsou malé dortíky, které k nám pronikly v posledních letech z Ameriky. Jedná se v podstatě o kombinaci muffinů a klasických narozeninových dortů. V malém košíčku se skrývá sladké potěšení, které navíc můžete připravit v prakticky neomezeném počtu variant příchutí.

Zobrazit více